Atletika pro celou rodinu - závěrečné závody 4.6.2023

Atletika pro celou rodinu (APCR) - závěrečné závody

V neděli 4.6.2023 od 17:00 hod proběhly na Duhovce závěrečné závody APCR (rodiče proti dětem).

Vzhledem k stále řádícím angínám a jiným bolístkám se nám sešlo jen 13 rodinných dvojic, ale užili jsme si to i v tomto počtu, klidněji, nemuseli jsme dělit skupiny a všechny disciplíny jsme si prošli všichni společně.

Počasí se asi rozhodlo, že si na nás vyzkouší všechny extrémy - při dubnovém tréninku jsme měli extrémně chladný a větrný den, včera jsme si pro závody vylosovali zase jeden z nejteplejších dnů. Ale rodiče i děti byli stateční a rozdávali si to při všech disciplínách jako o život 🙂

Závodní trénink jsme opět zahájili krátkým rozklusáním, rozcvičkou a kontrolou docházky.

Závodilo se v předem určených disciplínách a to ve skoku z místa, kde padl oddílový rekord a to 235 cm u tatínka a 180 cm u dítěte (Fíla Král)! Dále v hodu pěnovým oštěpem, kde jeden tatínek hodil 19,10 m a nejlepší dítě hodilo 12,20 m (Adam Petaut) a nakonec ve slalomu na 40 m, kde nejlepší dospělácký čas byl 6,06 s a nejlepší dětský slalom byl za 7,52 s (Adam Petaut).

Jako závěrečný souboj jsme vložili štafetu 13 x 50 m rodičů proti dětem, kde děti běžely v jedné dráze a rodiče ve druhé - děti zapojily do běhu všechny zbývající síly, takže byly rodiči poraženy opravdu jen "o prsa"!

Po krátké pauze jsme přešli k vyhlášení vítězů - vyhlašovali jsme celkem pět nejlepších dvojic s tím, že na první příčce se umístily společně 2 rodinné dvojice (sdílené 1. místo rodiny Petaut a Novákových, 2. místo dvojice Černých, 3. místo dvojice Choueiry, 4. místo dvojice Maršákových a 5. místo dvojice Kožušníkových).

Těchto 5, tedy v našem případě 6 vítězných dvojic bylo odměněno navíc sladkou čokoládou, ale úplně všichni účastníci závodů obdrželi diplom, medaili a létající talíř (frisbee) od Atletického svazu.

Závody probíhaly jako vždy ve velmi přátelské atmosféře a společné nedělní odpoledne jsme si skutečně báječně užili!