Mistrovství ČR v hale žactvo - březen 2023

Mistryně České republiky žactva ve štafetě 4 x 200 m v hale jsou opět z Líbeznic

Týden se s týdnem sešel a hned další víkend po Mistrovství ČR dorostu a juniorů následovalo další, tentokrát Mistrovství České republiky jednotlivců žactva v hale, opět v Ostravě, 4. – 5.3.2023.

Nominaci získaly čtyři naše atletky celkem v osmi individuálních disciplínách, na které ještě navazovaly dvě štafety.

Sobotní boje zahájila Maruška Kundrátová během na 60 m překážek. První rozběh a první ulitý start, naštěstí se ještě v kategorii žactva závodník nevyloučí z běhu, ale dostává napomenutí. Opakovaný start se podařil a Maruška se výkonem 8,90 s kvalifikovala s přehledem z 1. místa do odpoledního finále.

Následovaly sprinty na 60 m, kde nás reprezentovaly Lenka Veselá a Sophie Pischnothová. Bojovaly o finále jako lvice, ale neuvěřitelné časy dalších závodnic je do finále nepustily a Lenka si s časem 7,90 s vybojovala 9. příčku a Sophie si časem 7,96 s doběhla pro krásné 13. místo v republice.

Finálový běh na 60 m překážek byl, stejně jako dopolední první rozběh, startovaný opakovaně, neboť poprvé se Marušce opět start nevydařil. Nervy už působily naplno, ale Maruška si přesto nádherným výkonem 8,82 s doběhla pro 5. místo v republice.

Jako poslední nastoupila do sobotních bojů Adéla Baumrukrová a s vylepšeným osobním rekordem si v běhu na 300 m doběhla pro nádherné 11. místo.

Neděli zahájily běhy na 150 m, kde se Lenka výkonem 19,11 s probojovala do finále, ze kterého si odnesla celkové 6. místo. Maruška si výkonem 19,50 s vybojovala místo 15.  A následovaly skoky do dálky, kde se Sophie probojovala do finále a svým pátým skokem 555 cm si zajistila 2. místo a odváží si z Ostravy stříbrnou medaili. Adélka si krásně doskákala na 13. místo.

S napětím jsme vyhlíželi poslední disciplínu – štafety 4 x 200 m, kde se naše atletky staly loni mistryněmi republiky a rozhodně se letos nechtěly nechat zahanbit. A je to tady - první rozběh, pátá dráha, vydařený start, krásné běhy, bezchybné předávky, neuvěřitelný závěr - a naše tajná myšlenka, ve kterou jsme doufali jen tiše a ve snu, se stala skutečnou – líbeznické kvarteto ve složení Sophie, Adéla, Lenka a Maruška obhájily loňský mistrovský titul a s časem 1:43,14 min si z Ostravy opět odvážejí zlatou medaili.

Nesmíme zapomenout také na B štafetu, která si do Ostravy přijela republikové boje vyzkoušet a dokázala, že se mezi nejrychlejšími závodnicemi neztratí.

Všem děvčatům blahopřejeme ke skvělým výkonům, máme obrovskou radost a jsme pyšní na to, že naše závodnice opět dokázaly, že se náš oddíl v konkurenci rozhodně neztratí.

Poděkování patří nejen dívkám a hlavnímu trenérovi, ale hlavně také všem rodičům a sourozencům, kteří jeli povzbuzovat do Ostravy v hojném počtu a dokázali děvčatům vytvořit tu správnou podporu a motivaci pro jejich výkony.