Zářijová Mistrovství Čech družstev

Starší žákyně a juniorky na Přeborech České republiky družstev

Sobota 9. září 2023 - magické datum a dvě Mistrovství Čech pro naši atletiku

Část 1 – družstvo juniorek

Naše juniorky - Zorka Škopková, Nikča Vilímová, Terka Faltýnková, Emča Tvrdá a Valča Němcová - hostující pod hlavičkou týmu Atletika Stará Boleslav bojovaly v Pardubicích o své místo na Mistrovství Čech skupiny B. Všechny závodnice byly skvělé, konkurence veliká. Celkově se juniorky umístily na 5. místě, na postup do celorepublikového Mistrovství jim chybělo 40 bodů. Holkám moc blahopřejeme k výkonům a jsme moc rádi, že jsme se mohli podílet na účasti na Mistrovství Čech juniorů ve spolupráci s Atletikou Stará Boleslav.

Část 2 – družstvo starších žákyň

Zatímco juniorky bojovaly v Pardubicích, na opačné straně, v Bílině, se naše starší žákyně pustily do bojů o účast na Mistrovství republiky družstev starších žákyň.

Celkem 20 bojovnic a jedna náhradnice se hned po úvodní poradě vedoucích týmů vrhlo do neskutečného závodu, kde i přes super výkony některých vybraných závodnic vítězí celý tým. A byla to bitva opravdu těžká, v B skupině Mistrovství Čech se utkalo 15 týmů a jen pro 3 vítězné byl možný postup na Mistrovství České republiky.

 

Ale stalo se to, o čem jsme jen mohli snít, potichu doufat, věřit, těšit se. Naše starší žákyně se umístily na 2. místě na Mistrovství Čech B skupiny a postupují na Mistrovství České republiky družstev starších žákyň, kde bude závodit 6 nejlepších týmů z Čech a 3 nejlepší týmy z Moravy. Neskutečná radost, která nás všechny, kteří se podílíme na atletice v Líbeznicích, dostihla, se slovy nedá popsat. Ještě dnes nám při pohledu na videa štafet 4 x 300 m ukápne slza dojetí. Holky, jste neskutečné bojovnice, dokázaly jste, poprvé v historii naší atletiky, že celý TÝM postupuje na Mistrovství České republiky.

 

Mistrovství republiky staršího žactva se koná v sobotu, 30. září 2023, tentokrát v Praze, na atletickém stadionu Na Děkance. Pevně věříme, že přijdou fandit nejen rodiče a trenéři, ale i spousta dalších, kteří nás budou chtít podpořit.

 

Děkujeme ještě jednou nejen všem těm, které se zasloužily o největší počet bodů - Sophie Pischnothová, Maruška Kundrátová, Lenka Veselá, Adéla Baumrukrová, Markéta Lapišová a hostující Kateřina Křížová, Linda Simandlová a Klaudie Lecková - ale opravdu celému týmu, protože jak jsme se už několikrát přesvědčili - TÝM JE NEJVÍC !!! A veliké díky nejen hlavnímu trenérovi Tomášovi Pšeničkovi, ale všem trenérům.

 

Tak holkám držme palce.