Letní sumářek

Skoro již podzimní vzpomínka na atletické léto

Posledního června dostaly nejen školou povinné děti vysvědčení, ale i my jsme si pomyslně ukončili první polovinu atletického roku posledními tréninky vylepšenými putováním za nanuky. Děti se pak rozjely na prázdniny a my se těšili na zaslouženou dovolenou.

Ale naši trenéři nikdy nezahálejí, a tak se už v polovině července „rozjely“ dobrovolné odpolední prázdninové tréninky pro ty, kteří jsou zrovna doma a chtějí si zasportovat.

Na přelomu července a srpna jsme tradičně vyjeli na dva termíny našeho letního soustředění. První termín byl pro přípravky a mladší žactvo a druhý pro starší žactvo, dorost a juniory. Letos jsme museli z finančních důvodů zkrátit oba termíny ze sedmi na šest dní. Nějak to zvyšování cen dostihlo i nás a provozovatel objektu, kam 3 x ročně jezdíme, navýšil ceny opravdu skokově. A pokud jsme chtěli dodržet dostatečný standard pro atletické soustředění, tj. správné venkovní prostory, možnost relaxace v bazénu a v sauně a místo pro posilování a protahování, nebylo moc na výběr.

Po soustředění už hlavní trenér „honil“ všechny starší kategorie do pravidelných tréninků a kdo nebyl doma, dostal popsaný tréninkový plán, čemu se má na prázdninách věnovat. A věděl dobře, proč.

Ještě před koncem prázdnin čekaly naše atlety důležité postupové závody. Nejprve se 24. srpna 2023 konalo ve Staré Boleslavi poslední kolo krajských přeborů staršího žactva. I když jsme byli početně mírně oslabeni, tak se naše žákyně kvalifikovaly na krajské finále, které se konalo 3.9.2023 v Berouně. Naši starší žáci, díky malému počtu atletů v jejich kategorii, hostují za Atletiku Starou Boleslav, která se rovněž probojovala do krajského finále a bude usilovat o postup na finále republikové.

Hned v neděli 26. srpna 2023 nastoupili do svých bojů junioři, juniorky, dorostenci a dorostenky. I někteří naši starší atleti a atletky pro letošní závody družstev na dráze hostují za Atletiku Starou Boleslav a svými výkony významně přispěli ke skvělým výkonům družstev. Juniorkám se navíc podařilo probojovat se na 1. místo ve Středočeském kraji a družstvo juniorek tak postupuje do republikového finále!

Jako poslední tým nastoupila před začátkem školního roku do svých bojů o účast na krajském finále obě družstva mladšího žactva. V pátek 1.9.2023 se opět ve Staré Boleslavi konalo poslední kolo krajských přeborů družstev. Mladší žákyně i mladší žáci se umístili na 1. místě. Tim si obě družstva potvrdila postup do krajského finále družstev Středočeského kraje, které se koná v sobotu 23.9.2023. Všem závodníkům se dařilo, body létaly a osobáčky zrovna tak.

Opravdu těsně před prvním školním dnem přišel pro naši atletiku takřka historický milník. Proč? Družstvo starších žákyň v neděli 3.9.2023 bojovalo v Berouně o umístění ve Středočeském kraji a postup na republikové finále B skupiny. A stalo se, v co jsme se jen potichu odvážili doufat. Naše děvčata se umístila na druhém místě, jen o 5 bodů pod první příčkou, a kvalifikovala se tak do republikového finále Čech B skupiny. Neuvěřitelná radost, nadšení, hrdost, štěstí, pokora, obdiv. Tohle všechno, a ještě více byly naše pocity. Holky, jste úžasné, skvělé. Celý tým včetně fandících rodičů vytvořil neuvěřitelnou atmosféru, která dívky provázela celým dnem. A těšíme se na 9. září do Bíliny. A kdo tam nebude, bude fandit doma.

Aby ale ani ostatní nezaháleli, hned na první a druhý týden v září jsme vypsali termíny výběrových tréninků do mini přípravek a přípravek. Abychom vyšli vstříc opravdu co největšímu počtu dětí, našli  jsme nově i termíny pro kroužky Atletiky pro radost na úterý a čtvrtek, kde vítáme opravdu všechny, kteří chtějí dělat atletiku, ale nemají závodní ambice. Náš tým trenérů, který se snažíme průběžně rozšiřovat, se na všechny děti moc těší.

Přejeme dětem, ale i rodičům pevné nervy na zahájení školního roku a se všemi se těšíme na shledanou nejpozději na našem dalším ročníku Podzimního běhu, který se koná na začátku listopadu a je určený jak dětem, tak dospělým.