Krajské přebory jednotlivců leden a únor 2023

KRAJSKÉ PŘEBORY STŘEDOČESKÉHO KRAJE JEDNOTLIVCŮ VŠECH KATEGORIÍ V HALE

S příchodem nového roku se pomyslně vymazaly všechny výsledky halových závodů z roku 2022 a někteří atleti postoupilo do vyšších věkových kategorií. A tak hned v lednu začal kolotoč závodů nanovo.

Cílem je dosáhnout co nejlepších výkonů, vylepšit osobáčky, zkusit jinou disciplínu, zabojovat o medaile a případné o nominace na Mistrovství České republiky ve vyhlašovaných kategoriích.  Bohužel ani letos se nám nevyhnula zranění, nemoci nebo škrty startů od technických delegátů z důvodu vysokého počtu závodníků v disciplíně a kategorii. Další vadou na kráse pak byl v lednu změněný termín přeborů mladšího žactva, který zasáhl do období našich jarních prázdnin. Nicméně i přes všechna tato úskalí měla líbeznická atletika na lednových a únorových přeborech početné zastoupení.

PŘEBORY MUŽŮ, ŽEN, JUNIORŮ, JUNIOREK, DOROSTENCŮ A DOROSTENEK - 8. LEDNA 2023

Hned na začátku nového roku zmobilizovali všechny síly atleti ročníků 2003-2007 a v pražské Stromovce předvedli své výkony. Nejlepší z juniorské kategorie nich ukázal ve skoku do dálky František Slaba následován bratry Ondřejem a Tomášem Kupkovými a Matějem Špiclem. Všichni naši junioři se dostali do finálové osmičky a Fanda vybojoval zlato za 668 cm a Ondra bronz za 607 cm.

V dorostenecké kategorii jsme měli ještě početnější zastoupení a opět byli čtyři z našich závodníků ve finálové osmičce. Medailovou pozici vybojoval Dan Šarvaš a za svůj výkon 585 cm bral bronz. Jeho výkon následoval Matěj Jung, který skočil 581 cm, Jakub Strnad se skokem 568 cm a Adam Somsedík skokem 563 cm. Adam Hrubý a Fanda Chytil zůstali sice před branami finále, ale i tak si závody užili. Další medailovou disciplínou byl běh dorostenců na 60 m. Zde se blýsknul Matěj Jung s časem 7,23 s a na krk zavěsil stříbrnou medaili.

Jediným závodníkem v kategorii mužů byl Pavel Beneš, který se sice probojoval do finále běhu na 60 m, ale pak upřednostnil start v běhu na 200 m. Pro nováčka oddílu, Honzu Šťastného, byly tyto závody především o získávání zkušeností.

Terka Faltýnková si ve skoku do výšky vybojovala bronzovou medaili, ke které přidala ještě 6. místo ve skoku do dálky. Kvarteto ve složení Zorka Škopková, Nicole Vilímová, Karolína Štruplová a Tereza Faltýnková si na trati 4 x 200m doběhlo s časem 1:55,61 pro třetí místo a po právu tak děvčatům náleží krajský bronz.

Měli jsme i zástupkyni v dospělácké kategorii. Jana Špinková nás reprezentovala ve skoku dalekém a v běhu na 60 m. Ve skoku dalekém obsadila nepopulární bramborovou příčku.

Za zmínku ještě stojí celkově 8. příčka Valerie Němcové na trati 800 m v dorostenecké kategorii a 9. příčka juniorky Emy Tvrdé v dálce.

PŘEBORY STARŠÍHO ŽACTVA - 22. LEDNA 2023

Koncem měsíce ledna jsme se přesunuli na přebory staršího žactva, které se konaly opět v Praze, tentokrát v hale na Strahově. I zde byla účast hojná, i když několik závodníků postihla výše zmiňovaná nespravedlnost v podobě škrtů z důvodu vysokého počtu závodníků anebo nesplněného halového výkonu.

V této kategorii máme talentované závodnice, a tak do Líbeznic jejich přispěním doputovaly tyto cenné kovy:

Lenka Veselá získala dvě individuální zlaté medaile, jednu ze 60 m trati za 7,92 s a druhou z běhu na 150 m za výkon 19,00 s. Maruška Kundrátová přidala také dvě individuální medaile, zlatou z běhu na 60 m překážek s časem 8,88 s a bronzovou v běhu na 300 m s časem 43,06 s. Po jedné medaili přidaly i skokanky do dálky -Sophie Pischnothová zlatou za výkon 566 cm a Adéla Baumrukrová bronzovou za výkon 530 cm.

K naší velké radosti se tato čtveřice zasloužila ještě o další zlatou medaili, a to ve štafetě na 4 x 200 m a svůj loňský republikový výkon vylepšila na 1:44,74 min. Také druhá štafeta ve složení Žaneta Tichá, Míša Moulisová, Jolana Škopková a Amálka Stará si nevedla vůbec špatně a s časem 1:57,85 min obsadila 10. místo.

Svůj debut na přeborech staršího žactva zažila nejen děvčata, která jsou v oddíle teprve krátce, ale i ta, která přešla z mladší kategorie a mezi konkurencí se rozhodně neztratila.

Z chlapců líbeznickou atletiku reprezentovali Tomáš Ponert – v běhu na 800 m obsadil 9. místo, Matyáš Červenka – rovněž v běhu na 800 m - obsadil 10.místo a Kryštof Špicl, který, ač srdcem dálkař a výškař, díky rozhodnutí technického delegáta mohl startovat pouze v běhu na 150 m.

PŘEBORY MLADŠÍHO ŽACTVA – 12. ÚNORA 2023

Poslední přebory kraje v žákovských kategoriích se konaly v únoru opět na Strahově. Počet závodníků byl přiměřený a líbeznická atletika si také z těchto přeborů přivezla zasloužené medaile. A nejen to, mladí atleti si přivezli i spoustu osobních rekordů a zkušeností.

Ve finále nejkratšího sprintu na 60 m jsme měli hned dvě závodnice, které závod proměnily v medailové zisky. Ela Ulrichová si doběhla pro zlatou medaili za výkon 8,30 s, Valča Vojpichová pak pro bronz za výkon 8,32 s. To dívkám ale nestačilo a další medaile přidaly v běhu na 150 m. Valča si doběhla pro stříbrnou příčku výkonem 20,79 s a Ela pro bronzovou výkonem 20,88 s.

Ani ostatní děvčata si nevedla špatně. Ve skoku do dálky jsme měli tři želízka v ohni, bohužel do finále se dokázala dostat jen Ella Pischnothová, která sice postupovala z průběžné třetí příčky, ale nakonec skončila na 7. místě.

Podobný scénář probíhal i v dálce chlapců, kde bojovali čtyři atleti. Do finále se probojoval Kryštof Kulíšek ze třetí příčky a Lukáš Baumrukr z příčky páté. I chlapci však přes veškerou snahu zůstali bez medaile. Kryštof si odvezl neoblíbené 4. místo za výkon 481 cm a Lukášovi zůstalo již zmíněné 5. místo za výkon 472 cm. Podobný osud čekal Kryštofa ve výškařském sektoru, odkud si odvážel bramborovou medaili za skok 141 cm. Na 5. místě pak ve stejné disciplíně skončil Kuba Ponert.

Na trati 150 m si Viktor Škopek doběhl pro 8. místo a Stela Macková pro místo 10., na Lukáše Baumrukra čekalo v běhu na 60 m 8. místo.

V koulařském sektoru nás reprezentovala Anežka Opavová a Viktorka Trousilová. Obě zde především získávaly cenné zkušenosti. Anežce se podařilo výkonem 9,06 m probojovat do finále, kde se ještě zlepšila na 9, 14 m. Tímto výkonem obsadila 7. příčku.

Za zmínku stojí ještě debut Tomáše Rambouska na 800 m trati, kde obsadil celkově 11. místo s časem 2:50,56 min. Krásným překvapením byl zisk bronzové medaile na stejné trati v kategorii mladších žákyň. V čase 2:44,24 min si pro ni doběhla Leontýna Pelcová.

Závěr krajských přeborů patřil štafetám 4 x 200 m. Do bojů byly nasazeny celkem tři, dvě dívčí a jedna chlapecká. Jako první do bojů nastupovalo chlapecké kvarteto, ve složení Lukáš Baumrukr, Kryštof Kulíšek, Viktor Škopek a Vojta Kazda, které do Líbeznic přivezlo bronzovou medaili s výkonem 1:59,17 min. Dívčí čtveřici ve složení Ela Ulrichová, Valča Vojpichová, Sára Bergerová a Terezka Havelková se dokonce podařilo získat krásnou stříbrnou medaili časem 1:55,67 min. Druhá dívčí štafeta ve složení Terezka Dalíková, Ella Pischnothová, Linda Kalašová a Stela Macková obsadila 7. příčku časem 2:00,40 min.