Letní střípky z atletiky

Jaro a léto bylo plné již zaběhnutých akcí a závodů, ale čekala nás i spousta novinek.

Pomyslné léto jsme na konci května zahájili ukončením tréninků projektu Atletika pro celou rodinu, a to měřenými rodinnými závody. Všechny čekaly jak běžecké disciplíny (štafeta dítě x rodič a slalomový běh dítě x rodič), tak skoky z místa a hody pěnovým oštěpem. I tentokrát byla znát zdravá rivalita mezi rodinnými týmy, která všechny vyhecovala ke krásným výkonům. Na závěr jsme vyhlásili nejlepších pět rodin, ale odměnu v podobě medaile, drobných předmětů a čokolády dostaly úplně všechny týmy.

Hned o týden později se v hale na Chrupavce konal Veletrh vzdělávání, na kterém jsme měli své zastoupení. Vaši oblíbení trenéři Hanka a Michal si s dětmi vyzkoušeli atletické disciplíny a přátelsky diskutovali s rodiči.

Na konci května se v Ostravě konalo semifinále Čokoládové tretry, kam se v běhu na 300 m a také hodu raketkou kvalifikovali dva naši borci, Kryštof Kulíšek a Lukáš Baumrukr. Oběma se podařilo postoupit do finále, kde si v rámci závodů velké Zlaté tretry vedli skvěle, Kryštof vybojoval 2. místo v hodu raketkou a 3. místo v běhu na 300 m a Lukáš 6. místo v běhu na 300 m.

Na oslavu Dne dětí jsme 1. června vzali naše atlety z přípravek a mladšího žactva na zmrzlinu a všichni z mini přípravek i přípravek měli se svými trenéry a trenérkami pohodový trénink plný sportovně-zábavných her.

Dvě naše atletky se v červnu podívaly na mezinárodní závody v rakouském Schwechatu. Obě odtud dovezly poháry za 1. místo ve své kategorii - Sophie Pischnothová za osobák 565 cm ve skoku dalekém a Marie Kundrátová za 12,23 sec v běhu 80 m překážek.

Letošní novinkou byl také 1. ročník Magorova běhu, který jsme v nádherném prostředí měšického parku organizovali společně s obcí Měšice v polovině června.  Děti a náctiletí běželi na tratích 60, 100, 150, 200, 250 a 350 metrů. Dospělí a některé děti oběhli park na trati 1,5 km. Ti vytrvalejší se pak vydali do Velké bažantnice na pěti kilometrový závod. Již nyní se těšíme na příští rok na další ročník, na který vás také srdečně zveme.

Hvězdy z líbeznické atletické přípravky byly spolu se svým hlavním trenérem k vidění 14.  června v pořadu Lvíčata na Déčku – koukněte.

Klučičí sestava se vrátila z Ostravy z Mistrovství České republiky dorostu a juniorů. Tentokrát sice nedovezli cenné kovy z vyhlašovacích stupínků, ale všechny výkony byly pěkné, v některých případech trochu poznamenané nervozitou z účasti na prvním Mistrovství, jiné zase s cennými osobáčky.

Po covidové pauze se letos konalo 10. kolo Letní olympiády dětí a mládeže v Olomouci. Jedná se o vrchol sportovního snažení všech sportů, které lze provozovat na jaře a v létě. Z každého kraje v České republice bylo do atletických disciplín nominováno družstvo 6 mladších žákyň, 6 mladších žáků, 8 starších žákyň a 8 starších žaků. Jsme hrdí, že dokonce 4 naši atleti byli nominováni do družstva Středočeského kraje a pomohli našemu kraji k umístění na celkovém 3. místě.

Ve středu 29. června jsme oficiálně ukončili naše tréninky před prázdninami. Aktivní zájemci nejen z řad našich atletů, ale i jejich známí a kamarádi si mohli od poloviny července až do konce srpna přijít zasportovat na naše dobrovolné prázdninové tréninky. A zájem byl velký 😊.

V posledním červencovém týdnu proběhlo v Soběšicích u Sušice letní soustředění pro přípravky a mladší žactvo. Užili jsme si jak parných dnů, tak malého deštíku, potrénovali kopečky, hody i rovinky, protáhli těla při protahovacích a posilovacích lekcích, zapojili mozečky při turnaji v pexesu a závěrečný večer ukončili diskotékou. Sobotní cesta domů byla nezvykle tichá, téměř všichni po náročném týdnu usnuli…

Ještě před odjezdem atletů z prvního termínu ten samý autobus dovezl další partu, tentokrát starší žactvo, dorost a juniory. Přestože partička byla o něco starší a večer se už nevěnovala pexesu, i ona si svůj týden užila. Kromě náročných tréninků si během středečního volného odpoledne někteří udělali výlet do Sušice a poslední večer strávili na kolotočích na místní pouti. Samozřejmě pod dohledem svých trenérů.

Následovaly mezinárodní závody International Visegrad Match, kde jediný nominovaný atlet, Fanda Slaba, získal zlatou medaili ve skoku dalekém.

A už se přiblížil konec srpna a nás čekalo několik termínů výběrových tréninků, kde jsme přivítali více než 135 nových zájemců o tréninky. Bohužel nám kapacity prostor ani trenérů neumožňují přijmout všechny sportovní nadšence, což je nám opravdu moc líto. Ale o to více nás těší, že se nám podařilo otevřít novou skupinu nezávodního trénování v úterý odpoledne a rozšířit naše řady o další dvě trenérky a dva proškolené asistenty trenéra.

Se všemi nedočkavě vyhlížíme novou sezonu. Tréninky žactva a starších začaly hned na konci srpna, aby se atleti stihli připravit na další kola Krajských přeborů družstev všech kategorií. Mladší přípravky a mini přípravky začínají své tréninky 12. září a my se těšíme, že si se všemi zase užijeme spoustu pohody a zábavy, ale hlavně sportu a zdravého pohybu.