Duhové závody - dojmy a výsledky

Duhové závody 20.4.2024

Náš letošní ročník Duhových závodů jsme naplánovali na sobotu 20.4.2024. Již týden dopředu nás děsila předpověď počasí, vypadalo to na nejdeštivější a nejchladnější den týdne. Den po dni jsme sledovali, jak se pravděpodobnost deště zvyšuje a očekávaná teplota klesá. ☹

V sobotu v 6 hodin ráno ještě pršelo, ale najednou se v 8 hodin vyčasilo a i slunce začalo vykukovat. Jako by nás chtělo navnadit. 😊 Ale bohužel to nebylo na dlouho. Závody jsme zahájili v 9.30 a temný černý mrak nakonec ze všech stran přinesl déšť. Deštivo bylo skoro celý den, zima jako v lednu, trenéři, časomíra, pomocníci, závodníci, diváci, ti všichni se balili do dek a natahovali všechny vrstvy oblečení včetně rukavic, čelenek, čepic a pláštěnek.

I přes toto počasí se na závodech sešlo neuvěřitelných 265 závodníků, kteří si přišli zasportovat a poměřit síly. Nádhera💪

Dopoledne se nám představily ročníky 2014 – 2018. Nejmenší děti se bojovaly v trojboji – sprint 60 m, skok daleký a hod raketkou. Ty maličko větší už čekal čtyřboj – sprint 60 m, skok daleký, hod raketkou a běh 200 m. Na závěr závodů byli vyhodnoceni vždy 3 nejlepší závodníci z každého ročníku, rozdělení na holky a kluky, kteří obdrželi plaketku, diplom a věcnou odměnu. Aby to ale nikomu nebylo líto a také aby se doplnily síly po náročných disciplínách, tak na všechny čekala velká Milka. Mňam! A ti nejmenší i maličko větší závodníci ještě mohli zalovit v černém pytli a vytáhnout si za odměnu plyšového kamaráda 😊.

Měli jsme velkou radost, že závody přišel podpořit i náš líbeznických starosta, pan Jan Havlíček. Rád se zúčastnil závěrečného vyhlášení a předal odměny.

A hned po vyhlášení následovalo zahájení odpolední části. Zde se do závodů zapojily děti z ročníků 2009 – 2013. Pan starosta s námi tuto odpolední část zahájil a ocenil, že jsou děti ochotné závodit i v takovýchto nepříznivých podmínkách, které nám počasí nachystalo.

Technické problémy s tiskárnou způsobily malé zpoždění běhů, které se nám ale podařilo dohnat. A to zejména díky skvělému Martinovi Matasovi z Roztok, který nám letos zajišťoval časomíru. Za podpory našich trenérů běhy opravdu „běžely“.

Naší nevýhodou je, že skoky do dálky se mohou uskutečnit až po doběhu sprintů, protože rozběhy na skoky probíhají právě z drah rovinky. Ale i na to jsme zvyklí, tak se snažíme časový harmonogram nastavit, jak to jen nejlépe jde.

Závěrečné běhy 200 m byly maličko oslabené, někteří závodníci už díky téměř mrazivému počasí nechtěli absolvovat vše. Letos jsme pro starší ročníky vyhlašovali zvlášť vrh koulí – první tři závodníci obdrželi medaili, diplom a sladkou odměnu. Pak už následovalo vyhodnocení vícebojů, opět medailové pozice dostali plaketku, diplom a věcnou odměnu a všichni bez rozdílu velkou Milku.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem zúčastněným, že vydrželi závodit v tomto počasí, děkujeme trenérům, našim pomocníkům z řad rodičů i našich starších atletů, děkujeme rodičům a příbuzným za podporu.

Děkujeme Martinovi za zajištění časomíry a skvělý přístup. Děkujeme řediteli školy @ZS a ZUŠ Líbeznice za zapůjčení třídy v Rondelu jako zázemí. Děkujeme panu Hospodárovi @Hospudka z Hospyho z Měšic za zjištění občerstvení. Jsme rádi, že jsme mohli přivítat závodníky z našeho oddílu, děti z okolních obcí, závodníky z oddílů z Atletický oddíl TJ Sokol Roztoky, Houštka - Stránky atletického oddílu Atletika Stará Boleslav , ASK Lovosice LFP , @Atletika Jižní Mésto, ASK Dipoli , Atletika Čelákovice, @TJ Neratovice, @AK Sokol Nehvizdy, Duchcova atd. Děkujeme Obec Líbeznice za podporu závodů, děkujeme Obec Měšice za zapůjčení velkého stanu.

My jsme si celý den užili i když byla to tedy náročná „dvanáctka“ – na značkách jsme byli již v 7.30 a rozcházeli se domů v 19.30. A sice vymrzlí, ale plní zážitků a radosti z toho, že to všichni zvládli bez zranění a s přehledem.

Těšíme se za rok na další ročník a věříme, že to bude ročník slunečný a opět povedený.

Výsledky najdete na webu online.atletika.cz/vysledky

https://online.atletika.cz/vysledky/76451

https://online.atletika.cz/vysledky/76452

https://online.atletika.cz/vysledky/76453