Čokoládová tretra v Ostravě 8.9.2020

Lenka Zatylnyjová • 17 Září 2020

V České republice se již od roku 1961 koná vysoce prestižní mezinárodní atletický mítink IAAF World Challenge Zlatá tretra Ostrava. A prý již od jeho počátků je jeho součástí projekt Čokoládová tretra. Jedná se o speciální mezinárodní (Česko, Slovensko, Polsko) běžecký seriál na dráze zaměřený na děti od 6 do 11 let a jako jediný na světě vrcholí přímo v rámci hlavního programu Zlaté tretry Ostrava.

Děti nejprve soutěží v základních kolech, ze kterých z jednotlivých věkových kategorií postupují pouze 3 nejlepší závodníci do semifinále. Ze semifinále, které se koná v předvečer Zlaté tretry v Ostravě, se vždy 8 nejlepších závodníků v kategorii nominuje do finále. Finále se běží na Městském stadionu v Ostravě Vítkovicích.

Čokoládová tretra byla letos velmi zvláštní. Z důvodů jarních proti covidových opatření byly posunuty termíny základních kol z jara do času prázdnin, také termín Zlaté tretry se přesunul z června na 8. září 2020.

I přes tyto změny se někteří líbezničtí atleti rozhodli změřit své síly v základních kolech, která se konají zejména v moravských městech. Rodiče tedy museli přizpůsobit své prázdninové plány.

Ze 16 základních kol se ve velké konkurenci nominovalo do semifinále Čokoládové tretry sedm našich atletů, což považujeme za ohromný úspěch. Byli to Adam Homolka v běhu na 100 m, Ella Pischnothová, Tereza Havelková a Amálka Ondráčková v běhu dívek na 200 m a Kryštof Kulíšek, Lukáš Baumrukr a Vojta Kazda v běhu chlapců na 200 m. Tak silné zastoupení v semifinále 7. září v Ostravě jsme opravdu nečekali.

V semifinále se naše šťastná sedmička nenechala zahanbit, ve startovním poli nejlepších dětských závodníků z České republiky a Slovenska všichni bojovali jako lvi a Lukáš s Kryštofem se ve své kategorii dostali mezi 8 nejlepších! Druhý den, 8. září 2020, před zraky diváků Zlaté tretry, si ve finále Lukáš doběhl pro 1. místo a krásnou velkou čokoládovou tretru a Kryštof si doběhl pro 7. místo. Oběma finalistům moc blahopřejeme!