Bronzová medaile na Mistrovství České republiky staršího žactva v hale 29.2.-1.3.2020

Lenka Zatylnyjová • 1 Březen 2020

V sobotu a v neděli 29.2.- 1.3.2020 se konalo na pražském Olympu Halové mistrovství České republiky staršího žactva.

Z našeho oddílu se nominovali 4 atleti do celkem 7 disciplín.

Jednalo se o:

Emu Jelínkovou - nominace na běh 60 m a běh 150 m

Terku Faltýnkovou - nominace na skok do výšky a skok do dálky

Zuzku Vágnerovou - nominace na běh 60 m

Matěje Špicla - nominace na vrh koulí a skok do výšky

Dále se mohly zúčastnit štafety, čehož Tomáš rozhodně využil.

Všem nominovaným moc blahopřejeme k nominaci mezi republikové nejlepší a blahopřejeme a děkujeme za skvělé předvedené výkony.

V sobotu jsme startovali během na 60 m, kde se Emča s přehledem dostala do republikového finále 8mi nejlepších závodnic a ve finále si doběhla pro krásné 4. místo !

Následoval vrh koulí, kde se v sobotu Matějovi příliš nedařilo, asi se projevila dlouhá cesta z hor a týdenní lyžování a zůstal pod svým nejlepším známým výkonem.

Neděle byla náročnější, Emča se v rozběhu na 150 m opět kvalifikovala z 1. místa v rozběhu do finále mezi 6 nejlepších a finálový běh zvládla svým osobním rekordem neskutečně a doběhla si pro 3. místo v republice. Naprosto úžasný výsledek !!!!!

Terezka napřed skákala do výšky a výkonem 156 cm si vyskákala 9. místo :-). Nervozita byla trochu znát a protože skok do dálky následoval hned po skoku do výšky, hrála také roli únava a Terce se nepodařil platný pokus skoku (přešlap či neplatný skok). Ale to vůbec nevadí, Terezko, děkujeme za super výkony a blahopřejeme.

Matěj si v neděli vyskákal ve skoku do výšky výkonem 170 cm 10. místo - blahopřejeme.

V neděli se také běžely štafety 4 x 200m a naše A štafeta dívek se z celkového počtu 40 družstev dostala na úžasné 5. místo a B štafeta dívek na 21. místo. Nádhera. Štafeta chlapců se umístila na 26. místě ze 34 týmů.

Všem moc blahopřejeme a děkujeme závodníkům za jejich nasazení, kamarádům, co přišli fandit, hlavnímu trenérovi za motivaci dětí a za veškerý čas, který věnuje jejich trénování a vylepšování osobních rekordů, rodičům, za velikou podporu a vůbec všem, co mají s naším oddílem co do činění :-)